top of page

Line Up / Učinkující

Sean Tays

SEAN TYAS

Americký DJ a producent Sean Tyas se začal zajímat o elektronickou hudbu již na počátku 90. let. Od roku 2000 vydává vlastní produkci a dnes je tento vysoce respektovaný mezinárodní DJ mnohými odborníky označován za možnou budoucí jedničku žánru trance. Již nyní je považován za nekorunovaného krále oblíbeného tempa 138 BPM a je velice žádaným hudebníkem. Pro remixování svých děl si jej vybírají i umělci mimo elektronickou taneční hudbu jako Pink či Bloodhound Gang. Proto jsme právě tohoto rodáka z New Yorku vybrali již podruhé jako headlinera eventu Trancenation.

 

909-dj-SeanTyas.jpg
909-dj-Mennodejong.jpg

MENNO DE JONG

Menno de Jong pochází z Amsterdamu v Nizozemsku a je primárně známý jako trance DJ a producent s mezinárodním přesahem. O hudbu se zajímal již od útlého mládí, kdy absolvoval lekce hry na klavír a jeho vášeň k hudbě ho přivedla k tomu, že začal s DJingem a hudební produkcí již jako náctiletý. A krátce po svých dvacátých narozeninách vydal svůj první oficiální singl. Následně rozpoutal na trancové scéně bouři a přinesl svěží vítr se skladbami, které jsou považovány za klasiky žánru. Tento úspěch vedl k tomu, že byl často vychvalován předními zástupci žánru včetně Tiesta, Armina van Buurena či Paul van Dyka a také jeho remixy se osvědčily. Jako DJ vystupuje ve významných klubech a velkých festivalech po celém světě a v průběhu let si vyvinul nevídanou obratnost v živém vystupování včetně až 10 hodin trvajících maratónů. Poté co spolupracoval s několika předními vydavatelstvími, nakonec před šesti lety podepsal spolupráci s Black Hole Recordings, kde začal vydávat své skladby na legendární značce In Trance We Trust. Zde vydal právě svoje pravděpodobně nejúspěšnější mistrovská díla a klubové hymny. V důsledku těchto úspěšných skladeb byl Menno požádán, aby se stal A&R manažerem In Trance We Trust, obličejem této legendární značky a poskytl tak platformu pro budoucí hvězdy žánru trance.

 

Menno

JORN VAN

DEYNHOVEN

Mezinárodní DJ a producent Jorn van Deynhoven se v posledních letech stal jedním z nejžhavějších jmen globální elektronické taneční hudby. Od roku 2005 je pravidelnou nepostradatelnou součástí scény a za svou kariéru zaznamenal působivých 80 Top10 hitů. Jeho skladby jsou popisovány jako nadčasové hymny, které jsou jedinečné a nezapomenutelné. Jornova DJská kariéra se stala stratosférickou a získal fanoušky po celém světě, kteří následují muže stojícího za mnoha z největších melodií, které tranceová scéna nabízí. Během standout shows a vystoupeních napříč Evropou, Severní a Jižní Amerikou, Asií a Austrálií viděli lidé po celém světě, jak Jorn pravidelně nastavuje nová měřítka a milníky v elektronické taneční hudbě.

 

909-dj-Jorn.jpg
Jorn
909-dj-mark.jpg

MARK SHERRY

Skotsko vždy dodávalo kvalitní DJs a producenty na elektronickou taneční scénu a odtud pochází i mistr svého oboru Mark Sherry. Tento hvězdný DJ se těší čím dál tím větší popularitě a je velmi uznávaný i pro své studiové schopnosti. Jeho neúprosná vášeň a úsilí jsou patrné jak v hudební produkci, tak i během živého vystupování. Jsou plná energie, nechybějí hutné beaty ani působivé melodie, je to dokonale vyvážená rovnováha mezi chytlavým trancem a temnějším klubovým technem. Mark Sherry je také hojně vyhledávaným a vychvalovaným masteringovým inženýrem, je tak zodpovědný za finální zvuk nemalé části trancové scény. Jeho vlastní vydavatelství Outburst Records patří čtyři roky po založení mezi úplnou špičku techtrance labelů a on sám je dnes již považován za vůdčí ikonu tohoto subžánru.

 

Mark

JAMES DYMOND

Britský DJ a producent James Dymond velmi rychle upoutal pozornost trancového světa na svou osobu. Kouzelným zvukem si získal plno fanoušků, kteří ho uctívají jako producenta, který posunul žánr trance na zcela novou úroveň. Přitáhl i pozornost mnoha zavedených umělců jako Armin van Buuren, který Jamesovu hudební zdatnost odměnil tím, že několik jeho skladeb označil jako Tune Of The Week ve své známé týdenní radioshow A State Of Trance. Od roku 2015 spojil James síly s prestižním vydavatelstvím Future Sound Of Egypt, kde vydal několik Top10 hitů. Jeho skladby pravidelně hrají téměř všichni významní DJs na scéně, živě vystupuje na těch nejvýznamnějších eventech a má před sebou velmi slibnou budoucnost.

 

909-dj-james.jpg
James
909-dj-ciaran.jpg

CIARAN MCAULEY

Zrodila se hvězda! Takto by se daly popsat poslední dva roky v kariéře DJe a producenta Ciarana McAuleyho. Na taneční scéně se polovina dua Walsh & McAuley pohybuje již 15 let, ale své místo mezi elitou žánru si vytvořil až během posledních let. Aktuálně patří mezi nežádanější umělce jak mezi fanoušky, tak i mezi promotéry. Vystupoval tak na řadě těch největších a nejvyhledávanějších událostech po celém světě jako například Tomorrowland, Mysteryland, Electronic Family, Luminosity, Creamfields či Dreamstate. A zatímco jeho DJský projev získává nadšené ohlasy, tak je to jeho neúnavná a talentovaná práce ve studiu, která mu také dává seriózní pozornost, uznání a respekt.

 

Cirian

DAVID FORBES

Díky hudební kariéře trvající dvě desetiletí a produkční diskografii, na kterou by byl hrdý jakýkoliv producent elektronické taneční hudby, není překvapením, že David Forbes je jeden z nejuznávanějších a nejvšestrannějších britských producentů naší doby. Davidova produkce se v průběhu let objevovala na mnoha velkých kompilacích od hlavních umělců žánru, jako jsou Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Ferry Corsten, Sander Van Doorn, Markus Schulz, Above & Beyond, Gareth Emery a v neposlední řadě Tiesto, který zahrnul jeho track Answers na své legendární Tiesto In Concert DVD. Během posledních dvaceti let byste těžce hledali jakéhokoli DJe, který do svých setů nezahrnul produkci Davida Forbese. David byl také součástí platinového projektu Public Domain a také jako zvukový inženýr pracuje pro některé ze zavedených jmen scény i nové umělce. Přestože je David celosvětově proslulý zejména pro své inscenace, je také jedním z nejplodnějších skotských mezinárodních DJů, který hrál snad všude po světě. Má více než 20 let zkušeností v produkci i DJingu, což je vzácnost v dnešní době a není pochyb o tom, že David Forbes je skutečným příkladem dokonalého moderního elektronického umělce.

 

909-dj-david.jpg
David
909-dj-basil.jpg

BASIL O´GLUE

Řecký DJ a producent Basil O’Glue se narodil a vyrostl v Aténách a nyní žije v malém městě poblíž Soluně. Vystudoval 3D animaci a grafický design a nyní pracuje jako fotograf. Jako teenager miloval elektronickou hudbu, zejména skupiny jako Prodigy a Chemical Brothers. O několik let později začal produkovat vlastní hudbu pomocí amatérského softwaru. Po prvního pokusech se začal postupně zlepšovat, získal pozornost velkých DJs, jako jsou Armin Van Buuren, Markus Schulz, Ferry Corsten, Sander Van Doorn, M.I.K.E. a mnoho dalších a dnes patří mezi přední zástupce žánru deeper progressive trance. Také založil a již sedm let provozuje úspěšné vydavatelství Saturate Audio a podobného věhlasu se těší i jeho radioshow Momentum.

 

Basil
bottom of page